POLINIAI PAMATAI



Tinkamas polinių pamatų įrengimas:


  • Sumažina ne tik žemės darbų, bet ir darbo sąnaudas;
  • Sutaupo betono ir armatūros kiekius iki 40%;
  • Didesnė pamatų laikomoji galia, trumpesnis statybos laikas.

Spraustiniai poliai


Šis polinių pamatų įrengimo būdas pakankamai spartus ir ekonomiškas. Spraustiniai poliai įrengiami nepašalinant grunto ir nesuardant jo struktūros, kas sąlygoja didelę polinių pamatų laikomąją galią. Ši technologija plačiai naudojama įvairių pastatų statyboje, pradedant individualiais gyvenamaisiais namais ir baigiant pramoniniais pastatais.


Taikant šį metodą:


  • Į žemę yra įspraudžiamas  reikiamo diametro plieninis vamzdis uždaru galu.
  • Po to į vamzdį įstatomas erdvinis armatūros karkasas, kuris užpilamas betono mišiniu.
  • Vamzdis vibruojant ištraukiamas, taip sutankinant betoną.

Ypač šis metodas tinka:


  • Esant nestabiliam ir silpnam  pagrindui (dirbtinai supiltam gruntui, durpių sluoksniui ir kt)
  • Esant aukštam gruntinio vandens lygiui ar kitokiems faktoriams ribojantiems kitokių pamatų įrengimą.
  • Esant nepalankioms geologinėms sąlygoms sklype.

CFA poliai


CFA (angl. Continuous Flight Auger) – tai speciali technologija, kuri yra pritaikoma įrengiant polius. CFA poliai užtikrina itin didelį darbo našumą, jų montavimo metu nėra pažeidžiamas grunto vientisumas, galima įrengti įvairaus skersmens polius, įrengimo metu nėra reikalingi dideli darbo plotai, be to, galima išvengti didelės vibracijos ir triukšmo. Montuojant CFA polius naudojamas tuščiaviduris grąžtas, į kurio vidų yra įliejamas betono mišinys. Kai gręžinys užbetonuojamas, tuščiaviduris grąžtas yra ištraukiamas, o aplink susidariusias ertmes montuojamas armatūros karkasas. CFA poliai dažniausiai yra taikomi tada, kai atlikus geologinius bandymus paaiškėja, kad gruntas yra birus ar pernelyg silpnas: tokiu atveju ne visada gali būti taikomos kitos polių įrengimo technologijos.

Gręžtiniai poliai


Gręžtiniai poliai – tai viena seniausių technologijų, kuri yra naudojama įrengiant pamatus. Taikant šį metodą grunte yra išgręžiama ertmė, kuri užpildoma betonu. Nors šiuo metu yra taikomos net kelios gręžtinių polių technologijos, tačiau CFA poliai yra pasirenkami dažniausiai: pasirinkus šią galimybę tuščiaviduris grąžtas yra įsukamas į reikiamą gylį, o tuomet per grąžtą yra įliejamas betonas. Vienas didžiausių tokio metodo privalumų – itin didelis darbo našumas: vos per vieną pamainą galima įrengti maždaug kelis šimtus metrus polių. Šie gręžtiniai poliai gali būti pritaikomi ir tada, kai geologinės sąlygos yra labai nepalankios: pavyzdžiui, kai gruntas yra pernelyg birus ar silpnas. Įrengiant gręžtinius polius nereikia naudoti apsauginio vamzdžio, o darbų atlikimui gali būti naudojamos lengvai transportuojamos gręžimo mašinos.

Informacija